mapa
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Meziobecní olympiáda III.ročník

Meziobecní olympiáda III.ročník



Datum konání:
27.5.2017

Meziobecní olympiáda_plachta 400x100cm.jpg

 

 

PROGRAM -ITINERÁŘ

III.MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDA-  Sobota 27.května 2017

SOUTĚŽÍCÍ OBCE:Dolany, Tovéř, Bělkovice-Lašťany, Samotišky

 

KAPACITA OMEZENA NA 200 ATLETŮ  a   PO DVOU TÝMECH Z KAŽDÉ OBCE VE VOLEJBALE A NOHEJBALE

 

REGISTRACE V PŘEDSTIHU  NA SVÝCH OÚ DO ČTVRTKU 25.5.2017 DO 12 HOD, POTÉ NA MÍSTĚ V DEN ZÁVODU 

 

Časový rozvrh

 

8:00 Příprava, sraz dobrovolníků

 

8:30 -9:30 Registrace závodníků ( max. 200 ), rozdělení rozhodčích na stanoviště

 

9:30 Slavnostní zahájení nástup, zapálení slavnostního olympijského ohně

 

9:45-16:00 soutěže

 

16:30 Vyhodnocení, předání medailí a putovního poháru, slavnostní ukončení olympiády

 

Ukončení III. Meziobecní olympiády, zhasnutí ohně

 

Soutěžní věkové  kategorie muži-ženy:

Děti předškolního věku do 6.99 let ( kategorie D6)

Děti do 9,99 let (kategorie D9)

Děti do 11,99 let (kategorie D11)

Děti do 15.99 let (kategorie D15)

Junioři a dospělí -16 a více let ( kategorie JD)

Matadoři nad  40 a více (kategorie  D40 )

 

Vysvětlivky

Muži (M)

Ženy (Ž)

Bez věkového omezení (BO)

Smíšené (SM)

 

Pokyny zápisu:

Soutěžící obdrží u zápisu startovní číslo a zdarma kupóny na pitný režim a občerstvení (jídlo), a dále se zapíšou u prezentačních stolků konkrétních disciplín a ve své věkové kategorii.

 

Disciplíny :        

BĚŽECKÉ SOUTĚŽE                                                                                                       

1)Běh na 50 m (D6, MŽ)                                                                                                            

2)Běh na 60m  (D9, D11, D15, MŽ)                                                                         

3)Běh na 200m ( D6, D9, D11, D15, JD, D40, MŽ)                                              

4)Běh přespolní  2000 m( BO, D40, MŽ)                                                              

5)Štafetový běh 4 x 200 m(Smíšené štafety (2 x  M  , 2 x  Ž, PODMÍNKA  MIN. 1  ZÁVODNÍK MLADŠÍ 15 LET)                     

 

SKOKANSKÉ DISCIPLÍNY :

6)Skok z místa (D6, D9, MŽ)                                                                                     

7)Skok do dálky ( D11, D15, JD, D40, MŽ)                                                                    

8)Skok do výšky (BO, MŽ)                                                                                        

 

VRHAČSKÉ DISCIPLÍNY

9)Vrh pentang. koulí( D6, D9, MŽ)                                                                        

10)Vrh koulí ( D11, D15, JD, D40, MŽ)                                                                   

Teamové soutěže                                                                                                        

 

TEAMOVÉ SOUTĚŽE

 

A)Nohejbal ( 3 hráči , 2 mužstva za obec, max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B                po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo                                                                                                                                                                                           

B)Plážový volejbal(  3 hráči, 2 mužstva za obec , max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo

 

Systém bodování „O putovní pohár o nejlepší sportovní obec“.

 

1.místo               25 bodů

2 místo                 20bodů

3.místo                15 bodů

4 místo                 10 bodů

5.místo               5 bodů

 

Bodový součet určí pořadí obcí ve III. ročníku Meziobecní  olympiády

 

Vítězná obec 2017 ………

Vítězná obec 2016 Bělkovice- Lašťany

Vítězná obce 2015 Tovéř

 

Přibližný itinerář soutěží 9:45-16:00

 

9:45       Běh 50m  kategorie                         D6

                Běh 60m kategorie                          D9

                Běh 60m  kategorie                         D11

                Běh 60m  kategorie                         D15

                Skok do dálky kategorie                JD včetně D40

Začátek turnaje nohejbal, beach volejbal

 

11:00      Běh 200m kategorie                      D6

               Běh 200m kategorie                      D9

                Běh 200m kategorie                      JD včetně D40

                Skok do dálky kategorie               D11

                Skok do dálky kategorie               D15

 

12:00-12:30 občerstvení

Vyhlašování vítězů proběhnuvších soutěží

 

12:30     Běh 200 m kategorie                     D11

             Běh 200 m kategorie                     D15

             Vrh pentag.koulíkategorie          D6

             Vrh pentag.koulíkategorie          D9

             Vrh koulí kategorie                        JD včetně D40

 

13:30     Přespolní běh 2000 m                   BO (bez věkového omezení)

 

 

14:00     Skok z místa kategorie                                 D6

                Skok z místa                                                      D9

                Vrh koulí kategorie                                        D11

                Vrh Koulí kategorie                                        D15

 

14:30     Skok vysoký                                      BO (bez věkového omezení )

 

 

15:15     Štafety 4 x 200m                             SM ( Smíšené 2+2, z toho min. 1 závodník do 15 let)

 

16:00 Ukončení soutěží

 

16:30 Slavnostní vyhlášení výsledků

 

17:00 Oficiální ukončení III.Meziobecní  olympiády

 

Vyhlášení nejlepší sportovní obce, uhasínání ohně.

 

TOVÉŘÁCI  VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ, TRÉNUJTE A PŘIJĎTE SI ZAZÁVODIT NEBO JEN POVZBUDIT ATLETICKÉ VÝKONY  SVÝCH DĚTÍ, SOUSEDŮ A KAMARÁDŮ.

ATLEŤÁK V DOLANECH, SOBOTA 27.5.2017 OD 8:30!!!!!