Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > DOTAZNÍK POPELNICE

DOTAZNÍK POPELNICEDatum konání:
8.11.2021

Vážený pane, vážená paní,

v minulém Zpravodaji jsme Vás informovali o výrazných změnách v odpadovém hospodářství, kterými jsou obecní správy v celé republice nuceny reagovat na letos schválený přísnější zákon o odpadech. Smyslem nových opatření je dosáhnout postupného snižování objemu komunálního odpadu na jednotlivce a tím minimalizovat dopady na růst poplatků za svoz odpadů, které mají v následujících letech citelně narůstat.

Naše obec je členem svazku 17 obcí, který od příštího roku plánuje zajišťovat svoz komunálního odpadu a bioodpadu společně. Pro každou domácnost to v první fázi znamená, že od 1. 3. 2022 bude muset mít dvě standardizované plastové nádoby na odpad: ČERNOU na komunální odpad a HNĚDOU na bioodpad, které budou opatřeny čipem. ČERNÉ plastové popelnice na komunální odpad mají dvě velikosti: 120 l,  vhodná pro domácnosti o 1 až 2 osobách, a velikost 240 l vhodná pro 3 a více osob. HNĚDÁ nádoba na bioodpad má jednu velikost, a to 240 l. Klasické plechové popelnice či jiné prozatímně používané nádoby na odpad, které svážely dosavadní popelářské vozy, již nebudou z důvodu odlišné technologie vyprazdňovány.

Pokud některou z těchto nádob doposud nevlastníte, je nutné tuto skutečnost dát obci na vědomí, aby Vám je mohla bezplatně zajistit. Z toho důvodu si Vás dovolujeme požádat o vyplnění přiloženého dotazníku, (který jste dostali i v tištěné verzi do schránky). Jeho vyhodnocení je nezbytné pro zakoupení nových nádob pro domácnosti, které je doposud nemají, a zajištění přesného počtu čipů, kterými budou jak nové, tak stávající vyhovující nádoby opatřeny. Upozorňujeme, že s platností od 1. 3. 2022 budou vyváženy pouze ty standardizované plastové nádoby, které budou označeny čipem.

Současně prosíme o informaci, zda byste měli zájem o kompostér.

Vyplněný dotazník prosím doručte na obecní úřad Tovéř osobně nebo e-mailem na adresu místostarostky martasubrtova@seznam.cz, a to nejpozději do 8. listopadu 2021.

 

DOPLNĚNÍ INFORMACÍ KE KOMPOSTÉRU. V SOUČASNÉ DOBĚ JDE POUZE O PRŮZKUM, KOLIK RODIN BY MĚLO O KOMPOSTÉR ZÁJEM. NA ZÁKLADĚ VYHODNOCENÍ ZVÁŽÍME ZDA A KOLIK A ZA JAKÝCH PODMÍNEK BY SE NAKUPOVALY. INFORMACE V DOTAZNÍKU JE POUZE ORIENTAČNÍ, POKUD BYCHOM KOMPSTÉRY NAKUPOVALI, BUDETE INFORMOVÁNI. 

Dotazník je možné si stáhnout zde

V případě dotazů můžete volat: místostarosta Marta Šubrtová 731 900 647 

Děkujeme,

Miroslav Majer

Starosta obce