mapa
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z OÚ > Možností podání podnětů občanů ve věci Rekonstrukce KD a Revitalizace návsi.

Možností podání podnětů občanů ve věci Rekonstrukce KD a Revitalizace návsi.Datum konání:
12.11.2013
Datum ukončení:
31.1.2014

Na 26. zasedání obce byly  schváleny záměry 1. Rekonstrukce  kulturního domu,

                                                                                   2. Revitalizace návsi.

Při rekonstrukcí  KD se počítá s rozšířením prostor MŠ a prostor občanské vybavenosti za účelem poskytování služeb a úpravou vnitřních prostor ke společenským a sportovním aktivitám.

Revitalizací návsi chce obec vyřešit problémy s dopravou-zpomalovací ostrůvek  při vjezdu od Olomouce s možností přechodu pro chodce , či jakékoliv jiné dopravní řešení vedoucí k větší bezpečnosti dopravy v obci, dále pak rekonstrukci a výstavbu chodníků v dané lokalitě, vjezdů ke stávajícím RD, výstavbu nové autobusové zastávky a v neposlední řadě by se měla vyřešit  i zeleň v podobě  stávajících stárnoucích ovocných stromů.                                                               Kladen bude důraz na zachování historického rázu vesnického typu.

Tímto obec dává možnost občanům vyjádřit  se k těmto záměrům, tzn. , že očekáváme připomínky a nápady z vašich řad, které můžete adresovat na OÚ v Tovéři do 31.1.2014. Podnětné připomínky  budou prodiskutovány zastupitelstvem a následně po schválení i zaneseny do projektové dokumentace.

Na obě tyto akce  bude obec usilovat o získání dotací.