mapa
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 14 28 41

Akce 2017

Datum konání: 31. 12. 2017 - 31. 5. 2017

Akce v obci

 

 

Publikováno 2. 9. 2016 8:30

Pohádkový les v Tovéři

Datum konání: 9. 9. 2017

Změna termínu Pohádkového lesa.

Vzhledem ke kolizi termínu  s akcí v obci Dolany- 120 výročí založení Hasičského sboru (1.a 2.září 2017) a především k  chystanému bohatému programu i pro děti v tomto termínu, se Pohádkový les v Tovéři uskuteční o týden později, v sobotu 9. září  2017 od 14:00  jako již tradičně se startem a cílem na Tovéřské skalce.


Publikováno 9. 5. 2017 10:48

Harmonogram cvičení s Jiřinkou

Datum konání: 13. 7. 2017

Čtvrtek 22.6.  cvičení není

Neděle 25.6.  v 8:00 Jóga   se koná

Čtvrtek 29.6  a 6.7 cvičení není

Neděle 2.7 a 9.7 Jóga není

 

Cvičení s Jiřinkou začíná ve čtvrtek 13. 7. 


Publikováno 21. 6. 2017 7:40

Pozvánka na Tovéřské hody 2017

Datum konání: 5. 7. 2017

Pozvánka na Hodové slavnosti obce Tovéř.

Program začíná v 10:00 mší u Kapličky za doprovodu dechové hudby Dolanka  a následně pokračuje  odpoledním programem, v němž se můžete těšit na cimbálovou muziku  Šumica od 15:00, hasičskou pěnu, soutěže a bohaté občerstvení. Program zakončí rockovou zábavou kapela  Yantar band. 

 

Hody 2017.jpg


Publikováno 26. 6. 2017 10:24
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Omezení autobusové dopravy v Tovéři v důsledku uzavírky cesty do Dolan

Datum konání: 1. 7. 2017 - 30. 11. 2017

 

ARRIVA MORAVA a.s., oblast Olomouc

Sladkovského 142/37, 772 01 Olomouc

Přepravní opatření 21 / 2017

Věc: úplná uzavírka silnice III/4436  Toveř - Dolany

         

          V termínu od 1.července 2017 do 30.listopadu 2017 bude uzavřena silnice III/4436 Toveř - Dolany. Důvodem uzavírky je realizace stavby „Silnice III/4436 Toveř - Dolany“.       

           

          ARRIVA MORAVA a.s. projíždí uzavřeným úsekem linkami VLD 850875 Rýmařov – Břidličná - Olomouc, 890700 Olomouc – Dolany – Bělkovice - Lašťany, 890701 Olomouc – Dolany – Pohořany – Jívová, 890711 Olomouc – Šternberk – Huzová – Bruntál - Rýmařov, 890716 Olomouc - Moravský Beroun – Opava a 890793 Šternberk – Bělkovice – Lašťany – Samotíšky.

         

          Po dobu úplné uzavírky pojedou linky po objízdné trase. Ta povede ze zastávky Toveř, kaple na okružní křižovatku v obci a po silnicích III/44310, I/46 a III/44312 do Dolánek a Dolan na zastávku Dolany, restaurace. Dál po stávající trase. Objízdná trasa je obousměrná. U všech linek bude bez náhrady zrušena zastávka Dolany, škola. Na linkách 890700 a 890701 bude u vybraných spojů (souběh více spojů ve stejnou dobu) zrušena i zastávka Tovéř, kaple – výlukové jízdní řády. U spojů bude docházet ke zpoždění cca 4 - 5 minut.

          Za komplikace vzniklé v důsledku uzavírky se cestujícím předem omlouváme.

 

Jízdní řád výlukový linka 701.jpg

 

Výlukový JD Pohořany.jpg

Výlukový JD Bělkovice.jpg

 

Výlukový  Bělkovice II.jpg

Opačný směr Bělkovice.jpg

 

Opačný směr II..jpg

 

 

Toveř - Dolany 1.7.2017 - 30.11.2017.doc

Jízdní řád výlukový linka 700 Bělkovice Lašťany .pdf

Jízdní řád výlukový linka 701 Pohořany Jívová.pdf

 

 


Publikováno 23. 6. 2017 8:39
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Detail uzavírky silnice III 4436 Tovéř

Datum konání: 1. 7. 2017 - 30. 11. 2017

Počínaje 1.7.2017 bude omezen provoz na silnici mezi obcí Tovéř a Dolany, z důvodů rekonstrukce této komunikace  a výstavby bezpečnostních prvků u Dolanské školy.

Omezení provozu na této komunikaci je plánováno do 30.11.2017

 

Detail uzavírky silnice III 4436 Tovéř - Dolany.pdf


Publikováno 29. 5. 2017 15:09

Tašky na tříděný odpad jsou zdarma k dispozici na Obecním úřadě v Tovéři

Datum konání: 30. 6. 2017

Občané Tovéře, jako poděkování Vám,  za třídění domovního odpadu, jsou na OÚ pro Vás přichystány zdarma sady tašek na separovaný odpad.

Můžete si je vyzvednout kdykoliv v úředních hodinách.


Publikováno 31. 5. 2017 15:37

Výsledky III. Meziobecní olympiády 2017

Datum konání: 30. 6. 2017

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii akcí na webových stránkách obce.

Meziobecní olympiáda souhrn.docx

 

III. MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDA 27.5.2017- VÝSLEDKY

 

Počet závodníků  v atletických disciplínách :146

Bělkovice – Lašťany (BL) 49, Dolany (D) 44,Tovéř (T) 35 a  Samotišky (S) 18 závodníků)

Předseda Olympijského výboru: Ing. Rudolf Pečínka

Ředitel závodu: Miroslav Majer

Hlavní rozhodčí : Martin Gazdík

Počet zraněných: 0

Počet  tříčlenných družstev v nohejbalovém turnaji: 8

Počet tříčlenných družstev v plážovém volejbale : 7

Nejmladší závodník Josef Buriánek ( Bělkovice-Lašťany)  4 roky

 

STUPNĚ VÍTĚZŮ

Běžecké disciplíny

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Běh na 50 m-muži                                                                 Běh na 50 m- ženy

  1. Matěj Paták (D) 8,8 s                     1.  Ema Holubová  (D) 9,4 s
  2. Lukáš Bornay (D) 9.0 s
  3. Jakub Zaoral (D) 10,2 s

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Martin Rychtecký (T) 10,5 s                                 1 Lucie Zaoralová (D) 10,0 s
  2. Jan Svozil (T), Jakub Stanislav (BL) 10,7 s         2.Eva Ulmová (BL)   10,3 s
  3. Ondřej Kazík (T), Dominik Antoš (D) 11,2 s        3.Simona Chládková (T) 10,7s

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Štěpán Masařík (D) 9,6 s                       1. Nikola Večeřová (T) 9,8 s
  2. Dalibor Přikryl (D) 9,8 s                          2. Romana Biernacká (BL)  10,5 s
  3. Josef Mitáš (S)10,0 s                              3. Denisa Rychlá (BL) 10,6s

 

 

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 7,6 s 1. Sára Králová (BL) 9,0 s
  2. David Klabal (D) , Petr Bláha (D)  8,4 s                          2. Veronika Kršová (BL)  9,2 s  
  3. Vojtěch Richter 8,6 s 3. Anna Rožnovská (BL) 9,4 s

 

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Běh na 200 m-muži                                                               Běh na 200 m- ženy

  1. Lukáš Bornay (D) 37,9 s                              1. Ema Holubová (D) 38,3 s
  2. Matěj Paták (D) 38,8 s
  3. Michal Machač (S) 44,2 s

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. David Dědek (BL) 36,9 s                                               1. Lucie Zaoralová (D) 34,3 s
  2. Jan Rychtecký (T) 37,9 s                                              2. Andrea Chládková (T) 37,6 s
  3. Dominik Antoš (D) 38,3 s                                              3.Simona Chládková (T),     Liliana Zetlerová  (S) 41,1s

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Běh na200 m- muži                                                               Běh na 200 m- ženy

  1. Štěpán Masařík (D), Vojtěch Antoš (D) 34,0 s               1. Monila Podlasová (T) 33,8 s
  2. Ondřej Polák (BL) 34.2 s                                                2. Nikola Večeřová (T)  34,0 s  
  3. Lukáš Mikula (D) 35,2 s                                                  3. Daniela Dědková (BL) 36,9s

 

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 26,7 s                                 1. Veronika Kršová (BL)  31,5 s
  2. David Klabal (D) 29,1 s                                  2. Anna Rožnovská (BL) 31,6 s
  3. Vojtěch Richter 29,3 s                                    3. Veronika Zdařilová (BL) 38,2 s

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jiří Hudec (T) 26,4 s                                       1. Jana Kráčmarová jn. (BL)  33,1 s  
  2. Jan Majer(T) 26,7s                                          2. Andrea Holubová (D) 33,7 s  
  3. Josef Mitáš (S) 26,9 s                                     3. Petra Zahradová (D) 34,3 s

Kategorie MATADOŘI 40 +

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jan Paták (D) 28 s                                       1. Šárka Masaříková (D)  36,5 s
  2. Tomáš Pytlíček (T) 30,8s                             2. Marie Majerová (T) 37,5 s
  3. Karel Bryks (BL) 34,0 s                               3. Jana Sýkorová (S) 43,3 s

Běh na 2000 m bez omezení věkové kategorie

Muži                                                                                      Ženy

  1. Jiří Martinka (S) 7:58 min                                   1. Karolína Pospíšilová (T) 9:44 min
  2. Jan Majer (T) 8:08 min                                       2. Šárka Masaříková (D)11:11 min
  3. Jan Bryks (BL) 8:16 min                                    3. Marie Majerová (T)  11:11,5 min

Štafetový běh na  4 x 200 m

  1. „Chceme vyhrát“ -(BL)- Jiří Kráčmar, František Doseděl, Anna Rožnovská,Jana Kráčmarová

2 min 4,7 s

  1. „žloutenka“ (T) – Filip Pospíšil, Karolína Pospíšilová, Jiří Hudec, Lucie Markvartová

2 min 11,5 s

  1. „žloutenka typu B“ (T) – Jan Majer, Vojtěch Richter, Jana Večeřová Marie Majerová

2 min 15,9 s

 

Skokanské disciplíny

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Skok z místa muži                                                                 Skok z místa ženy

  1. Lukáš Bornay (D), Michal Machač (S) 152 cm                 1. Ema Holubová  (D) 152 cm
  2. Martin Kupka (S) 147 cm
  3. Jakub Zaoral (D) 142 cm

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Skok z místa  muži                                                                Skok z místa - ženy

  1. David Dědek (T) 178 cm                                                1. Adéla Poláková (BL) 190 cm
  2. Jan Svozil (T) 174 cm                                                     2. Lucie Zaoralová (D) 175 cm
  3. Martin Rychtecký (T)173 cm                                          3. Simona Chládková (T) 171 cm

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Štěpán Masařík (D) 345 cm                                            1. Monika Podlasová (T) 341 cm
  2. Josef Mitáš (S) 335 cm                                                   2. Nikola Večeřová (T) 331 cm
  3. Ondřej Polák (BL) 332 cm                                               3. Ellen Grossertová (S) 311 cm

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Lukáš Richter (T) 467 cm                                           1. Veronika Kršová (BL) 373 cm
  2. David Klabal (D) 465 cm                                             2. Sára Králová (BL) 340 cm
  3. Jan Odstrčil (BL) 462 cm                                            3. Anna Rožnovská (BL) 335 cm

 

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Jiří Hudec (T) 512 cm                                                  1. Jana Kráčmarová jn. (BL)  412 cm
  2. Josef Mitáš (S) 503 cm                                                2. Petra Zahradová (D) 358 cm
  3. Jan Paták (D) 490 cm                                                  3. Karolína Pospíšilová (T) 353 cm

Kategorie MATADOŘI 40 +

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Tomáš Arbeit (BL) 437 cm                                           1. Jana Večeřová (T) 330 cm
  2. Tomáš Pytlíček (T) 414 cm                                          2. Jana Kráčmarová (BL)329 cm
  3. Karel Bryks (BL) 337 cm                                              3. Šárka Masaříková (D) 299 cm

SKOK VYSOKÝ

Kategorie muži – ženy bez věkového omezení

Muži                                                                                      Ženy

 

  1. Tomáš Arbeit (BL) 171 cm                                        1. Sára Králová (BL) 135 cm
  2. Josef Mitáš (S) 160 cm                                             2. Jana Kráčmarová jn.(BL) 125 cm
  3. Vojtěch Richter (T) 155 cm                                       3. Nikola Večeřová (T)110 cm
  4. Jiří Kráčmar (BL) 155 cm                                         4. Jana Sýkorová (S) 105 cm
  5. Jan Markvart (T) 155 cm

VRHAČSKÉ DISCIPLÍNY

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Vrh petang. koulí- muži                                                        Vrh petang. koulí- ženy 

  1. Lukáš Bornay (D) 694 cm                                             1. Ema Holubová  (D) 375  cm
  2. Michal Machač (S) 468 cm                                            2.Ema Sanetrníková (T) 347 cm
  3. Martin Kupka (S) 455 cm

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Vrh petang. koulí- muži                                                        Vrh petang. koulí- ženy

  1. Ondřej Paták (D) 10m 54 cm                                      1. Alena Marchovská (BL) 13 m 87 cm
  2. Jan Svozil (T) 10 m 28 cm                                          2. Adéla Poláková (BL)    9 m 47 cm
  3. Dominik Antoš (D) 9m 97 cm                                      3. Simona Chládková (T)   8 m 23 cm

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Vrh koulí 3 kg- muži                                                             Vrh koulí 3 kg- ženy

  1. Vojtěch Antoš (D) 589 cm                                              1. Monika Podlasová (T) 478 cm
  2. Ondřej Polák (BL) 529 cm                                             2. Nikola Večeřová (T) 475 cm
  3. Adam Zeiska (D) 489 cm                                               3. Michaela Tošovská (BL)  472 cm

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Vrh koulí 3 kg- muži                                                             Vrh koulí3 kg- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 11 m 42 cm                                      1. Anna Rožnovská  (BL) 716 cm
  2. Jakub Gold (BL) 10 m 58 cm                                        2. Michaela Koňaříková (BL) 665 cm
  3. Tomáš Pišoja (D) 9 m 80 cm                                        3. Vendula Zdařilová  (BL) 631 cm

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Vrh koulí 4 kg- muži                                                             Vrh koulí 4 kg- ženy

  1. Jiří Polák (BL) 13m 3 cm                                             1. Jana Spáčilová (BL)  10 m 93 cm
  2. Josef Mitáš (S) 11m 55 cm                                          2. Andrea Holubová (D) 772 cm
  3. Jan Paták (D) 11 m 5 cm                                             3. Jana Kráčmarová jn.  698 cm

 

Kategorie MATADOŘI 40 +

Vrh koulí 4 kg- muži                                                             Vrh koulí 4 kg- ženy

  1. Petr Bryks (BL) 12 m 35 cm                                          1. Marie Majerová (T) 713 cm
  2. Miroslav Majer (T) 11 m 83 cm                                       2. Šárka Masaříková (D) 708 cm
  3. Tomáš Arbeit (BL)  10m 29  cm                                      3. Jana Večeřová (T)   632cm

TEAMOVÉ SOUTĚŽE

BEACH VOLEJBAL

  1. Tovéř A (Petr Chládek, Šárka Chládková, Michal Rychtecký)
  2. Bělkovice- Lašťany A (Polák, Poláková , Spáčilová)
  3. Tovéř B ( Filip Pospíšil, Jan Markvart, Vojta Richter, Jan Majer)

NOHEJBAL

  1. Bělkovice- Lašťany A (Tomáš Zeiska, Spěvák ,M. Štěpán, J. Kraus)
  2. Dolany A (K. Čuda, J.Musil,M. Janšta)
  3. Tovéř A (Č. Večeřa, P. Chládek, M. Majer, T. Pytlíček)

Bodové ohodnocení obcí

1 místo (25 bodů), 2místo (20 bodů), 3 místo (15 bodů) , 4. místo (10 bodů), 5 místo (5 bodů)

 

CELKOVÉ POŘADÍ III. ROČNÍKU MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDY 2017

  1. Bělkovice- Lašťany 1210 bodů
  2. Dolany 1085 bodů
  3. Tovéř 1035 bodů
  4. Samotišky 280bodů

 

REKORDY OLYMPIÁDY

 

Běh na 50 m               Masařík Štěpán (D)  8,3 s(2016)         Poláková Adéla (BL) 8,7 s (2016)

 

Běh na 60 m               Odstrčil Jan (BL)  7,6 s (2016)               Kršová  Veronika (BL) 9,3 s (2016)

 

Běh na 200 m                         Šnirych David(D) 26,1 s (2015)                     Kršová Veronika (BL) 31,5 s (2017)

 

Běh na 400 m                         Hudec  Jiři (T) 1:05,2 min(2015)           Kovářová Ivana (D) 1:23,5 min (2015)

 

Běh na 2000m                        Martinka Jiří  (S) 7,58  min (2017)                 PospíšilováKarolína(T)9:44min(2017)

 

Štafetový běh  4 x 200m

Bělkovice -Lašťany „Chceme vyhrát“ ( Jiří Kráčmar, František Doseděl, Anna Rožnovská,Jana Kráčmarová)   

2 min 4,7 s  (2017)

Vrh petang. koulí        Zeitler Samuel (S) 11,10 m (2016)   Marchovská Alena (BL) 13,78 m (2017)

 

Vrh koulí                                Polák Jiří 13,03 m   (2017)                 Jana Spáčilová (BL)  10, 93 m (2017)

 

Skok daleký( z místa)   Polák Ondřej (BL)  1,86 m(2016)   Kršová Veronika (BL) 2,06 m(2015)

 

Skok daleký                           Hudec   Jiří  (T)  5,20 m (2016)              Kráčmarová Jana (BL) 4,12 m (2017)

 

Skok vysoký                           Arbeit Tomáš (B) 171cm(2017)                     Králová Sára  (BL) 135 cm(2017)

 

 


Publikováno 31. 5. 2017 15:05

Kominík v obci

Datum konání: 19. 6. 2017

Kominík revize 19.6.2017.pdf


Publikováno 6. 6. 2017 12:15

Pozvánka na 16. ročník Dolany v Dolanech 16-18.6.2017+ koncert Beatles revival 17.6.

Datum konání: 16. 6. 2017 - 18. 6. 2017

DOLANY.JPG

BEATLES (3).JPG


Publikováno 31. 5. 2017 15:23

Novější 1 3 14 28 41