Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Koncert Romana Dragouna v KD v Tovéři, pátek 15.3.2024 od 19:30

Koncert Romana Dragouna v KD v Tovéři, pátek 15.3.2024 od 19:30Datum konání:
15.3.2024

Pozvánka na koncert Romana Dragouna v Tovéři-Kulturní dům, pátek 15.3.2024 v 19:30
Vstupné 250 Kč na místě.

Koncert Romana Dragouna v Tovéři.png

 

Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista působí na hudební scéně od poloviny sedmdesátých let. Z rodného Písku se přestěhoval do Brna, kde působil ve skupině REGENERACE a poté se stal členem PROGRES 2, se kterými natočil slavné album „Třetí kniha džunglí“, kde se podílel… i autorsky (skladba „Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce“ se stala rockovou písní roku 1982).

V roce 1983 z Progresu odchází a zakládá skupinu FUTURUM, se kterou postupně nahrává alba „Ostrov země“ (Panton 1984) a „Jedinečná šance“ (Supraphon 1987). Na podzim 1984 získává cenu (tip Vokalízy) za zpěv na pražském festivalu Jany Koubkové – Vokalíza. V roce 1988 přijímá nabídku Michala Pavlíčka a stává se členem skupiny STROMBOLI (album „Shut Down“, Panton 1989). Po rozpadu kapely v roce 1990 se podílí na mnoha hudebních projektech: spolupracuje s Bárou Basikovou, Michalem Pavlíčkem, Ravenem, Marakanou, Pavlou Kapitánovou, Leonou Machálkovou a hlavně skládá nové skladby.

V roce 1996 vychází první sólové album s názvem „Stín mý krve“, které produkoval Michal Pavlíček za účasti špičkových jazzových i rockových osobností (Karel Růžička jr. – sax, Roman Pokorný a Michal Pavlíček – guit., Jan Seidl – drums, atd…)

Od jara 1996 zpívá Roman Dragoun také titulní roli v muzikálu JESUS CHRIST SUPERSTAR a rozvíjí další aktivity: společně s Lucií Bílou zpívá v Oratoriu k poctě sv. Vojtěcha při návštěvě papeže Jana Pavla II.
V roce 2000 vychází druhé sólové album „Slunci blíž“, na kterém se podílejí opět špičkoví muzikanti: Mireček Chyška – el. guitar, Jiří Kovář – acoustic guitar, Olin Nejezchleba – violoncello, Filip Jelínek – trombone, Musa Imran Zangi – percussion, Karel Růžička jr. – sax, Jan Seidl – drums, Guma Kulhánek a Martin Lehký – bass.

V roce 2001 se Roman Dragoun podílí na muzikálu (hře se zpěvy) APOKALYPSA česko-krumlovské kapely „Bratři Karamazovi“. Aranžuje hudební materiál, složil několik skladeb a hlavně sestavil studiovou skupinu, která celý projekt zaznamenala na CD (Guma Kulhánek – bass, Jan Seidl – drums, Ivan Korený, Pavel Marcel, Ota Petřina – guitars, Olin Nejezchleba – violoncello, Jiří Hála – flute, Míra Barabáš – trumpet atd…). Muzikál je od října 2001 uváděn v Českých Budějovicích.

Roman Dragoun hraje jako host na piáno na sólovém albu písničkáře Jiřího Smrže, které se objeví na pultech začátkem roku 2002.

22. září 2001 byl televizní cyklus „Noc s Andělem“ věnován právě Romanu Dragounovi, jeho otci akademickému malíři, básníkovi a textaři Františku Romanu Dragounovi a Romanovu synovi Davidovi. V přímém televizním přenosu zahrál Roman své největší hity a zahrál si i s kapelou svého syna Davida, která ho příležitostně doprovází na koncertech.

Rok 2002 je věnován přípravě nového alba, které by mělo být ještě více nakloněno jazzovým názvukům a jehož produkce se s největší pravděpodobností ujme člověk nadmíru povolaný – Roman Holý.

Žánrově se Dragounova hudba blíží řečišti, ve kterém se pohybují např. Sting, Stevie Wonder nebo Phil Collins. Prostě melodická hudba s prvky jazzu, funky a rocku, kterou dokreslují duchovně-poetické texty, jejichž autory jsou převážně Romanův otec, akademický malíř František Roman Dragoun a písecký básník Milan Princ. Je to hudba určená pro citlivé a vnímavé posluchače všech generací.

Pořad „Stín mý krve“ je koncipován jako „one man show“ a je pro klubová pódia přímo ideální. Páteř tvoří písně z obou sólových alb i skladby z připravované desky. Pamětníci nepřijdou ani o skladby Juliet, Zdroj nebo Vodu. Víra, láska a pokora se jako červená nit táhnou tvorbou Romana Dragouna. Otevřete svá srdce, protože i hudba může být očisťující a čas se může alespoň na chvíli zastavit.
.
Koncerty rok 2024
10. února – Olomouc (Bouty Rock Kafe ve 20:00) + Futurum
15. února – Tábor (klub Univerzita v 19:30) + Progres 2
16. února – Písek (Divadlo Pod čarou ve 20:30) + His Angels
24. února – Zálší u Chocně (čp. 18, 56501) + Futurum
28. února – Brno (Semilaso v 18.00, fest Radio Beat) + Progres 2 + Odysea + Folk Team

12. března – Vyškov (Besední dům v 19.00) + Progres 2
15. března – Toveř (Kultůrní dům)
16. března – Třebíč (Art Rock Bistro U lípy) + Progres 2
22. března – Louny (Pivovarská restaurace Na Letňáku v 19 hod.) + Paralet

5. dubna – Hranice na Moravě (Stará Střelnice) + Progres 2
12. dubna – Kutná Hora (klub Česká 1) + Progres 2
19. dubna – Brno (vinárna Baroko Orlí 469)
20. dubna – Nemojov u Dvora Králové (restaurace)