Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > NOMINACE A UDÍLENÍ CEN OLOMOUCKÉHO KRAJE ZA PŘÍNOS V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

NOMINACE A UDÍLENÍ CEN OLOMOUCKÉHO KRAJE ZA PŘÍNOS V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍDatum konání:
31.7.2023
Datum ukončení:
31.8.2023

Vážené dámy a pánové, příznivci zdravého životního prostředí,

životní prostředí, to je voda, vzduch, půda, veškerá fauna a flóra, krajina. Životní prostředí je všudypřítomné, a přesto nebo právě proto, je občas přehlíženo. Jenže čistý vzduch, dostatek vody, životodárná půda, či rozmanitost živočichů a rostlin nejsou samozřejmostí. A v dnešní době obzvláště, kdy jsou všechny tyto "samozřejmosti" těžce zkoušeny globální klimatickou změnou.

A o to víc je potřeba ocenit ty, kteří si toto všechno uvědomují a své myšlenky mění v činy. A právě tyto příklady si zaslouží ocenění, aby se mohly stát inspirací pro ostatní.

Ing. et Ing. Martin Šmída radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství

 


ZÁKLADNÍ INFORMACE K NOMINACÍM A UDÍLENÍ CEN OLOMOUCKÉHO KRAJE ZA PŘÍNOS V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 2023


 

Olomoucký kraj každoročně vyhlašuje Ceny za přínos v oblasti životního prostředí. Ovzduší, vodní zdroje, příroda a krajina - to jsou nedílné součásti životního prostředí, které nás obklopují, a o které bychom měli s láskou pečovat. I proto Olomoucký kraj oceňuje a zviditelňuje ty, kterým na stavu životního prostředí záleží.

 

KDO ZÍSKÁ CENU VEŘEJNOSTI ZA PŘÍNOS V OBLASTI ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ?

Cena veřejnosti se uděluje na základě výsledku hlasování veřejnosti pro některého z nominovaných v níže uvedených kategoriích, a to podle počtu hlasů doručených v období spuštění hlasování. Započítává se pouze jeden hlas z jedné e-mailové adresy.

HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ OD 1. ČERVENCE 2023 AŽ DO 31. SRPNA 2023, A TO PROSTŘEDNICTVÍM TLAČÍTKA DÁT HLAS U JEDNOTLIVÝCH NOMINOVANÝCH V SEKCI HLASOVÁNÍ.

 

Více na :

Ceny Olomouckého kraje (cenykraje.cz)