mapa
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Tašky na tříděný odpad jsou zdarma k dispozici na Obecním úřadě v Tovéři

Datum konání: 30. 6. 2017

Občané Tovéře, jako poděkování Vám,  za třídění domovního odpadu, jsou na OÚ pro Vás přichystány zdarma sady tašek na separovaný odpad.

Můžete si je vyzvednout kdykoliv v úředních hodinách.


Publikováno 31. 5. 2017 15:37

Výsledky III. Meziobecní olympiády 2017

Datum konání: 29. 6. 2017

Foto z této akce naleznete ve fotogalerii akcí na webových stránkách obce.

Meziobecní olympiáda souhrn.docx

 

III. MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDA 27.5.2017- VÝSLEDKY

 

Počet závodníků  v atletických disciplínách :146

Bělkovice – Lašťany (BL) 49, Dolany (D) 44,Tovéř (T) 35 a  Samotišky (S) 18 závodníků)

Předseda Olympijského výboru: Ing. Rudolf Pečínka

Ředitel závodu: Miroslav Majer

Hlavní rozhodčí : Martin Gazdík

Počet zraněných: 0

Počet  tříčlenných družstev v nohejbalovém turnaji: 8

Počet tříčlenných družstev v plážovém volejbale : 7

Nejmladší závodník Josef Buriánek ( Bělkovice-Lašťany)  4 roky

 

STUPNĚ VÍTĚZŮ

Běžecké disciplíny

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Běh na 50 m-muži                                                                 Běh na 50 m- ženy

  1. Matěj Paták (D) 8,8 s                     1.  Ema Holubová  (D) 9,4 s
  2. Lukáš Bornay (D) 9.0 s
  3. Jakub Zaoral (D) 10,2 s

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Martin Rychtecký (T) 10,5 s                                 1 Lucie Zaoralová (D) 10,0 s
  2. Jan Svozil (T), Jakub Stanislav (BL) 10,7 s         2.Eva Ulmová (BL)   10,3 s
  3. Ondřej Kazík (T), Dominik Antoš (D) 11,2 s        3.Simona Chládková (T) 10,7s

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Štěpán Masařík (D) 9,6 s                       1. Nikola Večeřová (T) 9,8 s
  2. Dalibor Přikryl (D) 9,8 s                          2. Romana Biernacká (BL)  10,5 s
  3. Josef Mitáš (S)10,0 s                              3. Denisa Rychlá (BL) 10,6s

 

 

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Běh na 60 m- muži                                                                Běh na 60 m- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 7,6 s 1. Sára Králová (BL) 9,0 s
  2. David Klabal (D) , Petr Bláha (D)  8,4 s                          2. Veronika Kršová (BL)  9,2 s  
  3. Vojtěch Richter 8,6 s 3. Anna Rožnovská (BL) 9,4 s

 

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Běh na 200 m-muži                                                               Běh na 200 m- ženy

  1. Lukáš Bornay (D) 37,9 s                              1. Ema Holubová (D) 38,3 s
  2. Matěj Paták (D) 38,8 s
  3. Michal Machač (S) 44,2 s

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. David Dědek (BL) 36,9 s                                               1. Lucie Zaoralová (D) 34,3 s
  2. Jan Rychtecký (T) 37,9 s                                              2. Andrea Chládková (T) 37,6 s
  3. Dominik Antoš (D) 38,3 s                                              3.Simona Chládková (T),     Liliana Zetlerová  (S) 41,1s

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Běh na200 m- muži                                                               Běh na 200 m- ženy

  1. Štěpán Masařík (D), Vojtěch Antoš (D) 34,0 s               1. Monila Podlasová (T) 33,8 s
  2. Ondřej Polák (BL) 34.2 s                                                2. Nikola Večeřová (T)  34,0 s  
  3. Lukáš Mikula (D) 35,2 s                                                  3. Daniela Dědková (BL) 36,9s

 

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 26,7 s                                 1. Veronika Kršová (BL)  31,5 s
  2. David Klabal (D) 29,1 s                                  2. Anna Rožnovská (BL) 31,6 s
  3. Vojtěch Richter 29,3 s                                    3. Veronika Zdařilová (BL) 38,2 s

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jiří Hudec (T) 26,4 s                                       1. Jana Kráčmarová jn. (BL)  33,1 s  
  2. Jan Majer(T) 26,7s                                          2. Andrea Holubová (D) 33,7 s  
  3. Josef Mitáš (S) 26,9 s                                     3. Petra Zahradová (D) 34,3 s

Kategorie MATADOŘI 40 +

Běh na 200 m- muži                                                              Běh na 200 m- ženy

  1. Jan Paták (D) 28 s                                       1. Šárka Masaříková (D)  36,5 s
  2. Tomáš Pytlíček (T) 30,8s                             2. Marie Majerová (T) 37,5 s
  3. Karel Bryks (BL) 34,0 s                               3. Jana Sýkorová (S) 43,3 s

Běh na 2000 m bez omezení věkové kategorie

Muži                                                                                      Ženy

  1. Jiří Martinka (S) 7:58 min                                   1. Karolína Pospíšilová (T) 9:44 min
  2. Jan Majer (T) 8:08 min                                       2. Šárka Masaříková (D)11:11 min
  3. Jan Bryks (BL) 8:16 min                                    3. Marie Majerová (T)  11:11,5 min

Štafetový běh na  4 x 200 m

  1. „Chceme vyhrát“ -(BL)- Jiří Kráčmar, František Doseděl, Anna Rožnovská,Jana Kráčmarová

2 min 4,7 s

  1. „žloutenka“ (T) – Filip Pospíšil, Karolína Pospíšilová, Jiří Hudec, Lucie Markvartová

2 min 11,5 s

  1. „žloutenka typu B“ (T) – Jan Majer, Vojtěch Richter, Jana Večeřová Marie Majerová

2 min 15,9 s

 

Skokanské disciplíny

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Skok z místa muži                                                                 Skok z místa ženy

  1. Lukáš Bornay (D), Michal Machač (S) 152 cm                 1. Ema Holubová  (D) 152 cm
  2. Martin Kupka (S) 147 cm
  3. Jakub Zaoral (D) 142 cm

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Skok z místa  muži                                                                Skok z místa - ženy

  1. David Dědek (T) 178 cm                                                1. Adéla Poláková (BL) 190 cm
  2. Jan Svozil (T) 174 cm                                                     2. Lucie Zaoralová (D) 175 cm
  3. Martin Rychtecký (T)173 cm                                          3. Simona Chládková (T) 171 cm

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Štěpán Masařík (D) 345 cm                                            1. Monika Podlasová (T) 341 cm
  2. Josef Mitáš (S) 335 cm                                                   2. Nikola Večeřová (T) 331 cm
  3. Ondřej Polák (BL) 332 cm                                               3. Ellen Grossertová (S) 311 cm

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Lukáš Richter (T) 467 cm                                           1. Veronika Kršová (BL) 373 cm
  2. David Klabal (D) 465 cm                                             2. Sára Králová (BL) 340 cm
  3. Jan Odstrčil (BL) 462 cm                                            3. Anna Rožnovská (BL) 335 cm

 

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Jiří Hudec (T) 512 cm                                                  1. Jana Kráčmarová jn. (BL)  412 cm
  2. Josef Mitáš (S) 503 cm                                                2. Petra Zahradová (D) 358 cm
  3. Jan Paták (D) 490 cm                                                  3. Karolína Pospíšilová (T) 353 cm

Kategorie MATADOŘI 40 +

Skok do dálky- muži                                                             Skok do dálky- ženy

  1. Tomáš Arbeit (BL) 437 cm                                           1. Jana Večeřová (T) 330 cm
  2. Tomáš Pytlíček (T) 414 cm                                          2. Jana Kráčmarová (BL)329 cm
  3. Karel Bryks (BL) 337 cm                                              3. Šárka Masaříková (D) 299 cm

SKOK VYSOKÝ

Kategorie muži – ženy bez věkového omezení

Muži                                                                                      Ženy

 

  1. Tomáš Arbeit (BL) 171 cm                                        1. Sára Králová (BL) 135 cm
  2. Josef Mitáš (S) 160 cm                                             2. Jana Kráčmarová jn.(BL) 125 cm
  3. Vojtěch Richter (T) 155 cm                                       3. Nikola Večeřová (T)110 cm
  4. Jiří Kráčmar (BL) 155 cm                                         4. Jana Sýkorová (S) 105 cm
  5. Jan Markvart (T) 155 cm

VRHAČSKÉ DISCIPLÍNY

Kategorie D 6, děti  0 - 6,99 let

Vrh petang. koulí- muži                                                        Vrh petang. koulí- ženy 

  1. Lukáš Bornay (D) 694 cm                                             1. Ema Holubová  (D) 375  cm
  2. Michal Machač (S) 468 cm                                            2.Ema Sanetrníková (T) 347 cm
  3. Martin Kupka (S) 455 cm

Kategorie D 9, děti  7 - 9,99 let

Vrh petang. koulí- muži                                                        Vrh petang. koulí- ženy

  1. Ondřej Paták (D) 10m 54 cm                                      1. Alena Marchovská (BL) 13 m 87 cm
  2. Jan Svozil (T) 10 m 28 cm                                          2. Adéla Poláková (BL)    9 m 47 cm
  3. Dominik Antoš (D) 9m 97 cm                                      3. Simona Chládková (T)   8 m 23 cm

Kategorie D 11, děti  10-11,99let

Vrh koulí 3 kg- muži                                                             Vrh koulí 3 kg- ženy

  1. Vojtěch Antoš (D) 589 cm                                              1. Monika Podlasová (T) 478 cm
  2. Ondřej Polák (BL) 529 cm                                             2. Nikola Večeřová (T) 475 cm
  3. Adam Zeiska (D) 489 cm                                               3. Michaela Tošovská (BL)  472 cm

Kategorie D 15, děti  12-15,99let

Vrh koulí 3 kg- muži                                                             Vrh koulí3 kg- ženy

  1. Jan Odstrčil (BL) 11 m 42 cm                                      1. Anna Rožnovská  (BL) 716 cm
  2. Jakub Gold (BL) 10 m 58 cm                                        2. Michaela Koňaříková (BL) 665 cm
  3. Tomáš Pišoja (D) 9 m 80 cm                                        3. Vendula Zdařilová  (BL) 631 cm

Kategorie JD, junioři a dospělí 16-39,99 let

Vrh koulí 4 kg- muži                                                             Vrh koulí 4 kg- ženy

  1. Jiří Polák (BL) 13m 3 cm                                             1. Jana Spáčilová (BL)  10 m 93 cm
  2. Josef Mitáš (S) 11m 55 cm                                          2. Andrea Holubová (D) 772 cm
  3. Jan Paták (D) 11 m 5 cm                                             3. Jana Kráčmarová jn.  698 cm

 

Kategorie MATADOŘI 40 +

Vrh koulí 4 kg- muži                                                             Vrh koulí 4 kg- ženy

  1. Petr Bryks (BL) 12 m 35 cm                                          1. Marie Majerová (T) 713 cm
  2. Miroslav Majer (T) 11 m 83 cm                                       2. Šárka Masaříková (D) 708 cm
  3. Tomáš Arbeit (BL)  10m 29  cm                                      3. Jana Večeřová (T)   632cm

TEAMOVÉ SOUTĚŽE

BEACH VOLEJBAL

  1. Tovéř A (Petr Chládek, Šárka Chládková, Michal Rychtecký)
  2. Bělkovice- Lašťany A (Polák, Poláková , Spáčilová)
  3. Tovéř B ( Filip Pospíšil, Jan Markvart, Vojta Richter, Jan Majer)

NOHEJBAL

  1. Bělkovice- Lašťany A (Tomáš Zeiska, Spěvák ,M. Štěpán, J. Kraus)
  2. Dolany A (K. Čuda, J.Musil,M. Janšta)
  3. Tovéř A (Č. Večeřa, P. Chládek, M. Majer, T. Pytlíček)

Bodové ohodnocení obcí

1 místo (25 bodů), 2místo (20 bodů), 3 místo (15 bodů) , 4. místo (10 bodů), 5 místo (5 bodů)

 

CELKOVÉ POŘADÍ III. ROČNÍKU MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDY 2017

  1. Bělkovice- Lašťany 1210 bodů
  2. Dolany 1085 bodů
  3. Tovéř 1035 bodů
  4. Samotišky 280bodů

 

REKORDY OLYMPIÁDY

 

Běh na 50 m               Masařík Štěpán (D)  8,3 s(2016)         Poláková Adéla (BL) 8,7 s (2016)

 

Běh na 60 m               Odstrčil Jan (BL)  7,6 s (2016)               Kršová  Veronika (BL) 9,3 s (2016)

 

Běh na 200 m                         Šnirych David(D) 26,1 s (2015)                     Kršová Veronika (BL) 31,5 s (2017)

 

Běh na 400 m                         Hudec  Jiři (T) 1:05,2 min(2015)           Kovářová Ivana (D) 1:23,5 min (2015)

 

Běh na 2000m                        Martinka Jiří  (S) 7,58  min (2017)                 PospíšilováKarolína(T)9:44min(2017)

 

Štafetový běh  4 x 200m

Bělkovice -Lašťany „Chceme vyhrát“ ( Jiří Kráčmar, František Doseděl, Anna Rožnovská,Jana Kráčmarová)   

2 min 4,7 s  (2017)

Vrh petang. koulí        Zeitler Samuel (S) 11,10 m (2016)   Marchovská Alena (BL) 13,78 m (2017)

 

Vrh koulí                                Polák Jiří 13,03 m   (2017)                 Jana Spáčilová (BL)  10, 93 m (2017)

 

Skok daleký( z místa)   Polák Ondřej (BL)  1,86 m(2016)   Kršová Veronika (BL) 2,06 m(2015)

 

Skok daleký                           Hudec   Jiří  (T)  5,20 m (2016)              Kráčmarová Jana (BL) 4,12 m (2017)

 

Skok vysoký                           Arbeit Tomáš (B) 171cm(2017)                     Králová Sára  (BL) 135 cm(2017)

 

 


Publikováno 31. 5. 2017 15:05

Kominík v obci

Datum konání: 19. 6. 2017

Kominík revize 19.6.2017.pdf


Publikováno 6. 6. 2017 12:15

Pozvánka na 16. ročník Dolany v Dolanech 16-18.6.2017+ koncert Beatles revival 17.6.

Datum konání: 16. 6. 2017 - 18. 6. 2017

DOLANY.JPG

BEATLES (3).JPG


Publikováno 31. 5. 2017 15:23

Uzavírka místní komunikace Za humny

Datum konání: 15. 6. 2017 - 14. 7. 2017

Uzavírka místní komunikace Za humny.pdf


Publikováno 7. 6. 2017 12:21

Dětský den v Tovéři v areálu Na Kolibě, neděle 4.6. od 14:00

Datum konání: 4. 6. 2017

detsky den pirati 2017[1].jpg


Publikováno 31. 5. 2017 15:26

Obec Tovéř je pátá v olomouckém krajiv rámci množství vytříděného odpadu.

Datum konání: 31. 5. 2017

V rámci soutěže o Keramickou popelnici se naše obec umístila v rámci množství vytříděného odpadu  Olomouckého kraje,  v nejpočetnější kategorii obcí s počtem obyvatel 501-2000 obyvatel, na prestižním 5. místě.

V tomto trendu chceme i nadále pokračovat.  Veškeré díky patří Vám, vážení občané!

Děkujeme!!!

Výsledky soutěže v třídění odpadu za rok 2016 v rámci Olomouckého kraje.pdf

 

P5180082.JPG


Publikováno 18. 5. 2017 13:36

Meziobecní olympiáda III.ročník

Datum konání: 27. 5. 2017

Meziobecní olympiáda_plachta 400x100cm.jpg

 

 

PROGRAM -ITINERÁŘ

III.MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDA-  Sobota 27.května 2017

SOUTĚŽÍCÍ OBCE:Dolany, Tovéř, Bělkovice-Lašťany, Samotišky

 

KAPACITA OMEZENA NA 200 ATLETŮ  a   PO DVOU TÝMECH Z KAŽDÉ OBCE VE VOLEJBALE A NOHEJBALE

 

REGISTRACE V PŘEDSTIHU  NA SVÝCH OÚ DO ČTVRTKU 25.5.2017 DO 12 HOD, POTÉ NA MÍSTĚ V DEN ZÁVODU 

 

Časový rozvrh

 

8:00 Příprava, sraz dobrovolníků

 

8:30 -9:30 Registrace závodníků ( max. 200 ), rozdělení rozhodčích na stanoviště

 

9:30 Slavnostní zahájení nástup, zapálení slavnostního olympijského ohně

 

9:45-16:00 soutěže

 

16:30 Vyhodnocení, předání medailí a putovního poháru, slavnostní ukončení olympiády

 

Ukončení III. Meziobecní olympiády, zhasnutí ohně

 

Soutěžní věkové  kategorie muži-ženy:

Děti předškolního věku do 6.99 let ( kategorie D6)

Děti do 9,99 let (kategorie D9)

Děti do 11,99 let (kategorie D11)

Děti do 15.99 let (kategorie D15)

Junioři a dospělí -16 a více let ( kategorie JD)

Matadoři nad  40 a více (kategorie  D40 )

 

Vysvětlivky

Muži (M)

Ženy (Ž)

Bez věkového omezení (BO)

Smíšené (SM)

 

Pokyny zápisu:

Soutěžící obdrží u zápisu startovní číslo a zdarma kupóny na pitný režim a občerstvení (jídlo), a dále se zapíšou u prezentačních stolků konkrétních disciplín a ve své věkové kategorii.

 

Disciplíny :        

BĚŽECKÉ SOUTĚŽE                                                                                                       

1)Běh na 50 m (D6, MŽ)                                                                                                            

2)Běh na 60m  (D9, D11, D15, MŽ)                                                                         

3)Běh na 200m ( D6, D9, D11, D15, JD, D40, MŽ)                                              

4)Běh přespolní  2000 m( BO, D40, MŽ)                                                              

5)Štafetový běh 4 x 200 m(Smíšené štafety (2 x  M  , 2 x  Ž, PODMÍNKA  MIN. 1  ZÁVODNÍK MLADŠÍ 15 LET)                     

 

SKOKANSKÉ DISCIPLÍNY :

6)Skok z místa (D6, D9, MŽ)                                                                                     

7)Skok do dálky ( D11, D15, JD, D40, MŽ)                                                                    

8)Skok do výšky (BO, MŽ)                                                                                        

 

VRHAČSKÉ DISCIPLÍNY

9)Vrh pentang. koulí( D6, D9, MŽ)                                                                        

10)Vrh koulí ( D11, D15, JD, D40, MŽ)                                                                   

Teamové soutěže                                                                                                        

 

TEAMOVÉ SOUTĚŽE

 

A)Nohejbal ( 3 hráči , 2 mužstva za obec, max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B                po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo                                                                                                                                                                                           

B)Plážový volejbal(  3 hráči, 2 mužstva za obec , max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo

 

Systém bodování „O putovní pohár o nejlepší sportovní obec“.

 

1.místo               25 bodů

2 místo                 20bodů

3.místo                15 bodů

4 místo                 10 bodů

5.místo               5 bodů

 

Bodový součet určí pořadí obcí ve III. ročníku Meziobecní  olympiády

 

Vítězná obec 2017 ………

Vítězná obec 2016 Bělkovice- Lašťany

Vítězná obce 2015 Tovéř

 

Přibližný itinerář soutěží 9:45-16:00

 

9:45       Běh 50m  kategorie                         D6

                Běh 60m kategorie                          D9

                Běh 60m  kategorie                         D11

                Běh 60m  kategorie                         D15

                Skok do dálky kategorie                JD včetně D40

Začátek turnaje nohejbal, beach volejbal

 

11:00      Běh 200m kategorie                      D6

               Běh 200m kategorie                      D9

                Běh 200m kategorie                      JD včetně D40

                Skok do dálky kategorie               D11

                Skok do dálky kategorie               D15

 

12:00-12:30 občerstvení

Vyhlašování vítězů proběhnuvších soutěží

 

12:30     Běh 200 m kategorie                     D11

             Běh 200 m kategorie                     D15

             Vrh pentag.koulíkategorie          D6

             Vrh pentag.koulíkategorie          D9

             Vrh koulí kategorie                        JD včetně D40

 

13:30     Přespolní běh 2000 m                   BO (bez věkového omezení)

 

 

14:00     Skok z místa kategorie                                 D6

                Skok z místa                                                      D9

                Vrh koulí kategorie                                        D11

                Vrh Koulí kategorie                                        D15

 

14:30     Skok vysoký                                      BO (bez věkového omezení )

 

 

15:15     Štafety 4 x 200m                             SM ( Smíšené 2+2, z toho min. 1 závodník do 15 let)

 

16:00 Ukončení soutěží

 

16:30 Slavnostní vyhlášení výsledků

 

17:00 Oficiální ukončení III.Meziobecní  olympiády

 

Vyhlášení nejlepší sportovní obce, uhasínání ohně.

 

TOVÉŘÁCI  VŠECH VĚKOVÝCH KATEGORIÍ, TRÉNUJTE A PŘIJĎTE SI ZAZÁVODIT NEBO JEN POVZBUDIT ATLETICKÉ VÝKONY  SVÝCH DĚTÍ, SOUSEDŮ A KAMARÁDŮ.

ATLEŤÁK V DOLANECH, SOBOTA 27.5.2017 OD 8:30!!!!! 

 

 


Publikováno 3. 5. 2017 13:10

Zápis do MŠ Tovéř

Datum konání: 16. 5. 2017

Zápis do Mateřské školy v Tovéři

se uskuteční  dne 16. 5. 2017 od 15.30 do 17.00 hod.

 

Pravidla pro zápis do MŠ Tovéř:

 

Na základě Školského zákona 561/2004 stanovuji pravidla pro přijetí dětí do MŠ v Tovéři, pokud počet nově přihlášených dětí převýší počet volných míst        na školní rok 2017/2018.

 

Přednost v umístění budou mít :

 

  1. Děti s trvalým pobytem v Tovéři, které do 31. 8. 2017 dovrší 5 a více roků.

 

  1. Děti s trvalým pobytem v Tovéři

    - podle věku od nejstaršího

 

  1. Děti, které nemají trvalý pobyt v Tovéři                                                          ( pouze v případě volné kapacity mateřské školy )

 

K zápisu prosím přijděte s dítětem, přineste rodný list dítěte a občanský průkaz na ověření trvalého bydliště.

 

                                                                                 

                                              Mgr. Jana Kráčmarová

                                                         ředitelka MŠ Tovéř

 

V Tovéři 19. 4. 2017        


Publikováno 19. 4. 2017 9:39

Lékárna Dolany oznamuje, že v pátek 12.5. bude z technických důvodů uzavřena

Datum konání: 12. 5. 2017


Publikováno 10. 5. 2017 13:52