Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Toveřské hodové slavnosti

Datum konání: 5. 7. 2019

Zveme všechny na toveřské hodové slavnosti

 

final version hody 16_30.jpg

 

 

 


Publikováno 18. 6. 2019 13:38

První letní kino Na Kolibě

Datum konání: 14. 6. 2019

Dovolujeme si Vás pozvat  14.6.2019 ve 21 hodin  na historicky první promítání filmu v areálu na Kolibě 

Pro první snímek do našeho letního kina jsme vybrali film „ Po čem muži touží „ , který byl minulý podzim uveden do kin. 



Bude zajištěno občerstvení ve formě pop cornu, parků v rohlíku a na pití pivo, kofola a víno. 

Vstupné je dobrovolné.

Pořádá Generace 21 ve spolupráci s obcí


Publikováno 5. 6. 2019 8:46

DĚTSKÝ DEN

Datum konání: 2. 6. 2019

zveme všechny toveřské děti a nejen je na náš pravidelný dětský den,který se koná od 14,30 již tuto neděli v prostranství na kolibě. Je připravena spousta soutěží a atrakcí! těšíme se na vás.detsky den 2019 printING.jpg


Publikováno 27. 5. 2019 8:01

Meziobecní olympiáda spojena s dobročinností

Datum konání: 25. 5. 2019

Podporujeme Lukáše Čermáka

 

Plakát Lukáš Čermák.jpg

Můžete se přidat i Vy!

Děkujeme

 

 


Publikováno 23. 4. 2019 10:24

V. Meziobecní olympiáda se blíží- pokyny, časový harmonogram

Datum konání: 25. 5. 2019

Tovéřáci sportujte, trénujte, žlutá  trička se znakem obce  jsou pro Vás nachystána!!!

 

 

Meziobecní olympiáda časový harmonogram pro soutěžící.DOCX

 

 

 

 

 

V.MEZIOBECNÍ OLYMPIÁDA-  Sobota 25.května 2019

Dolany, Tovéř, Bělkovice-Lašťany, Samotišky

Olympiáda logo.jpg

 REGISTRACE ATLETŮ A TEAMŮ V  NA MÍSTĚ V DEN ZÁVODU od 8:00- 9:00 a 9:15-10:00 max.

KAPACITA OMEZENA NA 220 ATLETŮ  a   PO DVOU TÝMECH Z KAŽDÉ OBCE VE VOLEJBALE A NOHEJBALE

Časový rozvrh

 

7:30 Příprava, sraz dobrovolníků

 

8:00 -9:00 a od 9:15-10:00  Registrace závodníků ( max. 220 ), rozdělení rozhodčích na stanoviště

 

9:00 Slavnostní zahájení nástup, zapálení slavnostního olympijského ohně

 

9:15-16:30 soutěže

 

16:45Vyhodnocení, předání medailí a putovního poháru, slavnostní ukončení olympiády

 

Ukončení V. Meziobecní olympiády, zhasnutí ohně

 

Soutěžní věkové  kategorie muži-ženy:

Děti předškolního věku do 6.99 let ( kategorie D6)

Děti do 9,99 let (kategorie D9)

Děti do 12,99 let (kategorie D12)

Mládež do 15.99 let (kategorie D15)

Junioři a dospělí -16 a více let ( kategorie JD)

Matadoři nad  40 a více (kategorie  +40 )

 

Vysvětlivky

Muži (M)

Ženy (Ž)

Bez věkového omezení (BO)

Smíšené (SM)

 

Pokyny k zápisu a administraci :

Soutěžící obdrží u zápisu startovní číslo, pitný režim, a dále pak zdarma kupóny na pitný režim a občerstvení (jídlo)

Zápis závodníků  bude proveden elektronicky, a to zapsáním těchto údajů k přidělenému startovnímu číslu: jméno , příjmení , věk resp. věkové kategorie a obec .

Atleti se pak sami mohou rozhodnout do jaké soutěžní kategorie nastoupí.

REGISTRACE SPORTOVCŮ V ATLETICKÝCH DISCIPLÍNÁCH -pouze na místě!!!!!

 

Informační cedule o časech a kategoriích probíhajících a plánovaných soutěží bude na místě v prostoru moderátora.

V souběhu budou pouze 2 stanoviště pro všechny věkové kategorie.

Rozhodčí na soutěžících stanovištích zapíší do listinného protokolu pouze startovní číslo a výkon sportovce.

Tyto údaje (výsledky) po skončení soutěže rozhodčí na daném stanovišti předá kompetentním osobám („výpočetní středisko“) ke zpracování do elektronické podoby.

( Podle soutěžního čísla bude budou vygenerovány ostatní údaje ze zápisové listiny, jako věková kategorie , jméno, obec)

Zpracované a vyfiltrované údaje předány ke slavnostnímu vyhlášení výsledků.

 

Dobročinná akce Meziobecní olympiády-podstatná změna-: startovné ve výši 50 Kč za dospělého na bázi dobrovolnosti, děti a mládež školou povinná bez startovného.

Vybraná částka bude předána handicapovanému sportovci Lukáši Čermákovi symbolicky na místě, fyzicky pak elektronicky přes účet nadace Společně pro děti- vše transparentně.

MIMOŘÁDNÉ VKLADY OD SPONZORŮ- FYZICKÝCH I PRÁVNÍCH OSOB VE PROSPĚCH LUKÁŠE ČEMÁKA VÍTÁNY NEJEN PO DOBU OLYMPÁDY!

Č.Ú. 113355/2250 V.S. 19

 

 

Disciplíny :        

BĚŽECKÉ SOUTĚŽE                                                                                                       

 

1)Běh na 60m  ( D6, D9, D12, D15, MŽ)                                                                         

2)Běh na 200m ( D6, D9, D12, D15, JD, +40, MŽ)                                              

3)Běh přespolní  2000 m( BO, D40, MŽ)                                                              

4)Štafetový běh 4 x 200 m(Smíšené štafety (2 x  M  , 2 x  Ž, PODMÍNKA  MIN. 1  ZÁVODNÍK MLADŠÍ 15 LET)                     

 

SKOKANSKÉ DISCIPLÍNY :

6)Skok z místa (D6, D9, MŽ)                                                                                     

7)Skok do dálky ( D12, D15, JD, D40)                                                                    

8)Skok do výšky (BO, MŽ)                                                                                        

 

VRHAČSKÉ DISCIPLÍNY

9)Vrh pentang. koulí( D6, D9, MŽ)                                                                        

10)Vrh koulí ( D12, D15, JD, D40, MŽ)                                                                   

Teamové soutěže                                                                                                        

 

TEAMOVÉ SOUTĚŽE

 

A)Nohejbal ( 3 hráči , 2 mužstva za obec, max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B                po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo                                                                                                                                                                                           

B)Plážový volejbal(  3 hráči, 2 mužstva za obec , max. 8 družstev (v případě neobsazení  obcemi možné do počtu 8 doplnit),skupiny A  a  B po 4 , systém každý s každým = 12 zápasů celkem ve skupinách, první dva ve skupině  semifinále  1 A-2 B, A -1B, finále  a o třetí místo

 

Systém bodování „O putovní pohár o nejlepší sportovní obec“.

1.místo               25 bodů

2 místo                 20bodů

3.místo                15 bodů

4 místo                 10 bodů

5.místo               5 bodů

 

Bodový součet určí pořadí obcí V. ročníku Meziobecní  olympiády

 

Vítězná obec 2019………………………………

Vítězná obec 2018 Bělkovice Lašťany

Vítězná obec 2017 Bělkovice Lašťany

Vítězná obec 2016 Bělkovice Lašťany

Vítězná obce 2015 Tovéř

 

 ČASOVÝ ITINERÁŘ ATLETICKÝCH SOUTĚŽÍ

9:15-16:30

(časy jsou orientační)

 

9:15    1) Běh 60m  kategorie                         D6

                Běh 60m kategorie                          D9

                Běh 60m  kategorie                         D12

                Běh 60m  kategorie                         D15

           2) Skok do dálky kategorie                JD včetně D40

           Začátek turnaje nohejbal, beach volejbal

 

10:30  1)Skok z místa                                  D6

               Skok do dálky kategorie               D9

               Skok do dálky kategorie               D12

               Skok do dálky kategorie               D15

            2) Vrh koulí                                        JD včetně D40

 

12:00-12:30 občerstvení

Vyhlašování vítězů proběhnuvších soutěží

 

12:30     Běh 200 m kategorie                     D6

               Běh 200 m kategorie                     D9

              Běh 200 m kategorie                     D12

              Běh 200 m kategorie                     D15

              Běh 200 m kategorie                     JD včetně D40

 13:45     Vrh petang. koulí                                            D6

               Vrh petang. koulí                                            D9

                Vrh koulí kategorie                                        D12

               Vrh Koulí kategorie                                        D15

 

14:30     Přespolní běh 2000 m                   BO (bez věkového omezení)

15:00     Skok vysoký                                   BO (bez věkového omezení ) změna rozšířiti o mladší kat.

 

16:00    Štafety 4 x 200m                             SM ( Smíšené 2+2, z toho min. 1 závodník do 15 let)

 

16:30   Ukončení soutěží, vyhlášení výsledků

17:00 Oficiální ukončení V. Meziobecní  olympiády

 

Vyhlášení nejlepší sportovní obce, uhasínání ohně.

 

ČASOVÝ ITINERÁŘ TEAMOVÝCH SOUTĚŽÍ

 

Zápis v den konání, NEBO REZERVACE PŘEDEM (POUZE U TEAMOVÝCH SOUTĚŽÍ)

Podmínky: max. 8 týmů – po dvou z každé obce

Prezentace na místě 8:30-9:00

V případě, že jakákoliv obec neobsadí rezervovaná místa, je možno do 9:00 hod. na prezentačním místě otevřít prostor pro další teamové zájemce.

 

VOLEJBAL

SYSTÉM ZÁPASŮ: 2 skupiny po 4, systém každý s každým, první 2 ze skupiny postupují do semifinále, poražení o 3 místo, vítězové o zlato

 

ČASOVÝ ROZVRH:

 

9:00-9:30 team A1- A2

 

9:30-10:00 team B1-B2

 

10:00- 10:30 team A3-A4

 

10:30-11:00 team B3-B4

 

11:00-11:30 team A1-A3

 

11:30-12:00 team B1-B3

 

12:00-12:30 A1-A4

 

12:30-13:00 B1-B4

 

Semifinále

13:00-13:30 vítěz A- druhý B

 

13:30-14:00 Vítěz B- druhý A

 

14:15- 14:45 o třetí místo

 

14:45 – 15:15 o 1 místo

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 NOHEJBAL

SYSTÉM ZÁPASŮ: 2 skupiny po 4, systém každý s každým, první 2 ze skupiny postupují do semifinále, poražení o 3 místo, vítězové o zlato

 

9:00-9:30                    A1-A2              B1-B2

 

9:30-10:00                  A3-A4              B3-B4

 

10:15-10:45                A1-A3              B1-B3

 

10:45-11:15                A2-A4              B2-B4

                                   

11:30- 12:00               A1-A4              B1-B4

 

12:30-13:00                Semifinále   vítěz A- druhý B                   Vítěz B- druhý A

 

13:30-14:00                o 3 místo

 

14:00-14:30                finále

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

                                                                                               Za Olympijský výbor

                                                                                                 Miroslav Majer

 

 

 

 

 

 

 

 


Publikováno 23. 4. 2019 10:08

Zápis dětí do Mateřské školy v Tovéři

Datum konání: 14. 5. 2019

Zápis do Mateřské školy 2019.docx

 

 

Zápis do Mateřské školy v Tovéři

se uskuteční dne 14. 5. 2019 od 16.00 do 17.00 hod.

 

Pravidla pro zápis do MŠ Tovéř:

 

Na základě Školského zákona 561/2004 stanovuji pravidla pro přijetí dětí do MŠ v Tovéři, pokud počet nově přihlášených dětí převýší počet volných míst        na školní rok 2019/2020.

 

Přednost v umístění budou mít :

 

  1. Děti s trvalým pobytem v Tovéři, které do 31. 8. 2019 dovrší 5 a více roků.    

 

  1. Děti s trvalým pobytem v Tovéři

   - podle věku od nejstaršího

 

  1. Děti, které nemají trvalý pobyt v Tovéři                                                         ( pouze v případě volné kapacity mateřské školy )
  • přednost mají děti, které mají sourozence v MŠ Tovéř

K zápisu prosím přijděte s dítětem, přineste rodný list dítěte a občanský průkaz na ověření trvalého bydliště.

 

                                                                                 

V Tovéři 23. 4. 2019                 Mgr. Jana Kráčmarová

                                                         ředitelka MŠ Tovéř

 


Publikováno 24. 4. 2019 7:58

Dopravní omezení v důsledky rekonstrukce křižovatky na Tovéř

Datum konání: 13. 5. 2019 - 26. 5. 2019

Tovéř křižovatka 18.3. - 30.9.2019 - dodatek 1, 1.etapa.doc

 

V období od 13.5- do 26.5.2019 bude uzavřen jeden jízdní pruh silnice I/46 a to ve směru Olomouc- Šternberk, včetně křižovatky na Tovéř, v opačném směru Šternberk -Týneček (Olomouc) bude provoz zachován.

Objízdní trasa je vedena přes obce Samotišky, Tovéř a Dolany.

Děkujeme za pochopení


Publikováno 2. 5. 2019 12:56

Pozvánka na Tovéřský recesistický biatlon - sobota 11.5.2019 Na kolibě

Datum konání: 11. 5. 2019

Více na :

 

Pozvánka na Tovéřský biatlon, sobota 11.5.2019 v 12 hod.pdf


Publikováno 6. 5. 2019 11:09

Rodinné centrum v Toveři

Datum konání: 1. 4. 2019

rc koloušek.jpg


Publikováno 20. 3. 2019 20:22

Porovnání všech položek výpočtu (kalkulace) cen pro vodné astočné za kalendářní rok 2019 a

Porovnání položek výpočtu (kalkulace) cen pro vodné a stočné za kal. rok 2019 a dosažené skutečnosti v témže roce.pdf


Publikováno 27. 4. 2020 12:50