Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality

Aktuality


Srpnová noc Na Kolibě ve stylu Retrodisco, sobota 22.8.

Datum konání: 22. 8. 2020

plakát rhythmic.jpg

Plakát na disco.jpg

 


Publikováno 22. 7. 2020 9:45

KNIHOBUDKA

Datum konání: 15. 8. 2020

Z vysloužilé telefonní budky jsem udělali veřejnou KNIHOBUDKU.
Když pojedete kolem obchodu, nemůžete ji minout. Již nyní si můžete vybrat z prvních knih (například Rákosníčka pro děit) a věříme, že jich postupem času bude více.
Pravidla užívání KnihoBudky jsou prostá:
• Použití je zdarma
• Není potřeba žádná registrace nebo evidence
• Knihu si můžete vypůjčit a po přečtení vrátit;
• Knihu si můžete ponechat a přinést místo ní jinou;
• Při výměně platí pravidlo 1 za 1
Vlastníte-li knihy, které byste rádi věnovali dalším zájemcům, můžete je zanechat buďto přímo v budce nebo na obecním úřadě.
Věříme, že naše knižní budka bude tak jako na jiných místech České republiky sloužit dobrému účelu a v jejím prostoru bude zachována čistota a pořádek.
Můžete nám napsat vaše připomínky. Pěkné prázdniny přejeme všem
.IMG_20200729_125520.jpg   

Publikováno 29. 7. 2020 13:34

Zloději v naší obci

Datum konání: 11. 8. 2020

Upozorňujeme na zloděje, kteří se v poslední době vyskytovali v nočních hodinách v západní části obce. Mohou být však i jinde. Střežte si své majetky. Je období dovolených a lupkové se snaží tohoto času využít!! 


Publikováno 31. 7. 2020 21:01

Chatová oblast - popelnice na tříděný odpad

Datum konání: 12. 7. 2020

Věříme, že zajištění popelnic na tříděný odpad v chatové oblasti přispěje ke snížení množství komunálního odpadu a zlepšení prostředí kolem popelnic. Děkujeme chatařům, že se budou chovat zodpovědně.

20200626_092955.jpg


Publikováno 26. 6. 2020 11:39

Časová osa opatření vlády ČR-koronavirus

Datum konání: 31. 5. 2020

Aktuálně zde najdete všechny opatření, zákazy, doporučení a další důležité informace 

 Aktuálně 24.4.2020

Opatření vlády s účinností od 27.4.2020 sb 070-20-AK.pdf 

 

https://koronavirus.mzcr.cz/vyvoj-udalosti-v-case/

 

Oficiální informace o nákaze COVID-19 v Olomouckém kraji : www.krajpomaha.cz 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví pro chytrou karanténu [PDF, 234 kB] (22.4.2020)

Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností - MPO 14.04.2020

Harmonogram uvolňování opatření - vlada 14.04.2020

 

 

 


Publikováno 8. 4. 2020 15:05

Bio kontejner-pravidla

Datum konání: 31. 5. 2020

PRAVIDLA VYUŽÍVÁNÍ KONTEJNERU NA BIOODPAD U CHATOVÉ OBLASTI V OBCI TOVÉŘ

 • KONTEJNER SLOUŽÍ VÝLUČNĚ TOVÉŘSKÝM OBČANŮM A CHATAŘŮM
 • PATŘÍ SEM:
  • TRÁVA
  • LISTÍ
  • VĚTVOVÍ-NASTŘÍHANÉ
 • NEPATŘÍ SEM:
  • KOMUNÁLNÍ ODPAD
  • KMENY STROMŮ
  • VELKÉ NEPOSTŘÍHANÉ VĚTVE

Poznámka: Budou-li do kontejneru i nadále dávány velké větve, které znemožňují jeho efektivní zaplnění a prodražují tak tuto službu, bude kontejner zrušen a majitelé zahrad budou tento bioodpad likvidovat na své náklady.

Obecní zastupitelstvo obce Tovéř


Publikováno 3. 4. 2020 9:51

DŮLEŽITÉ INFO Z OÚ

Datum konání: 30. 5. 2020

1) V úřední dny (pondělí, středa) 8-12:00  a 13-17:00 jsou stále zdarma k vyzvednutí roušky a též dezinfekce (vlastní nádoby vítány), senioři mohou v případě, že již nevlastní dodanou dezinfekci o ni požádat telefonicky na tel: 725 490 430, bude jim osobně doručena.     V úřední dny otevřen úřad pro veřejnost, preferujeme ovšem elektronickou nebo telefonickou komunikaci.

2) Obecní knihovna od čtvrtku 30.4. otevřena od 15:30-18:30 za dodržení obecných hygienických zásad platných  v této době, pozn. odevzdané knihy budou po uplynutí 1 týdne opět možné zapůjčit.

3) V lokalitě Za Humny započaly práce na položení vodovodního řadu. Práce jsou prováděny tzv. "protlakem" , abychom co možná nejméně omezili přístup do Vašich domovů. Přesto však důrazně žádáme o maximální opatrnost při pohybu v okolí stavby. Děkujeme za pochopení.

4) Kadeřnictví v Kulturním domě v Tovéři bude otevřeno od 11.5.2020, pokud se do této doby nezmění rozhodnutí vlády vztahující se na tyto služby, bližší informace na tel: Veronika Zapletalová tel: 721 422 640

5) Započalo cvičení pod vedením Jiřky Skřivánkové, zatím na venkovním tenisovém hřišti za dodržení platných pravidel v tomto období(možné změny spíše sledujte ve sdělovacích prostředcích), konkrétní informace k cvičení má  Jiřka na svém facebooku 

6) 30. 5. 2020 je sběrová sobota- velkoobjemový, nebezpečný odpad a  elektroodpad,  shromaždiště- likvidace do sběrového vozu na stanovišti před hasičskou zbrojnicí v Tovéři  v čase od 9:00- 11:30.

7) Všem jubilantům z řad seniorů, které v tuto dobu slaví své půlkulaté nebo kulaté narozeniny přejeme " na dálku" hlavně zdraví a klid! Vzhledem k probíhajícím opatřením kvůli nákaze, jsme se rozhodli osobně nenavštěvovat tyto jubilanty, s tím, že  po skončení  a hlavně uklidnění dané doby, uspořádáme pro ně krátké společné posezení v prostorách kulturního domu.

8) Plánované kulturní a společenské akce jsou prozatím do konce června zrušeny. 

9) Zájemci o palivové dříví z obecního lesa (kůrovec, polom), nechť se ozvou na tel: 725 490 430

 

Obecní úřad v Tovéři

 

 


Publikováno 27. 4. 2020 12:26

Koronavirus, informace pro občany, dokumenty, doporučení

Datum konání: 31. 3. 2020

DŮLEŽITÉ A HLAVNĚ AKTUÁLNÍ INFORMACE naleznete na webových stránkách ministerstva zdravotnictví zde 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POVINNOST NOŠENÍ OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ DÝCHACÍCH  CEST

Na základě zveřejnění Rozhodnutí vlády (středa 18.3.2020 ve 13:00) platí od zítřka, tj. od čtvrtku   19.3.2020 od 00:00 hod, POVINNOST  NOŠENÍ OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ DÝCHACÍCH CEST (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny)  NA VEŘEJNOSTI (VENKOVNÍ PROSTORY),  nadále platí mít tyto ochranné prostředky dýchacích cest v prostředcích veřejné hromadné dopravy, v  provozovnách, jejichž provoz je povolen i za nouzového stavu (např. obchody), sociálních a zdravotních zařízení, správních orgánů a orgánů veřejné moci, IZS, školských zařízeních, pošt a  lékáren.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KORONAVIRUS celosvětově, klikněte na níže uvedený odkaz

Mapa výskytu koronaviru     (ZDROJ - CSSE při Univerzitě Johnse Hopkinse)

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doporučený postup likvidace použitých roušek:

Koronavirus přežije na některých materiálech až 48 hodin.

1.Likvidace roušek, filtrů od osob, které nejsou infikovány nebo nejsou v povinné karanténě:

Rouška, filtr se vloží do plastového(igelitového) sáčku, poté se sáček vloží do dalšího plastového sáčku, který se zaváže a poté se odloží

(vyhodí) do směsného komunálního odpadu.

2.likvidace roušek, filtrů(kapesníků) od osob, které jsou v povinné karanténě, ale nemají prokázáno onemocnění COVID-19:

Rouška, filtr (kapesník...)se vloží do plastového(igelitového) pytle, který se zaváže, poté se plastový pytel vloží do druhého plastového pytle, který se zaváže, Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel se poté odloží (vyhodí) do komunálního odpadu.

3.likvidace roušek, filtrů(kapesníků......) od osob, které mají prokázáno onemocnění COVID-19 a jsou v domácím léčení:

Rouška, filtr (kapesník...)se vloží do plastového(igelitového) pytle, který se zaváže, poté se plastový pytel vloží do druhého plastového pytle, který se zaváže, povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel by se měl poté odložit na speciální sběrové místo, tak aby se omezila nežádoucí manipulace s odloženým odpadem-vybírání odpadu z popelnic jinými osobami.....

4.likvidace roušek, filtrů a dalšího potenciálně infikovaného materiálu ve zdravotnickém zařízení:

Řídí se provozním řádem jednotlivých zdravotnických zařízení. Na odpad se pohlíží jako infekční a dle toho se musí likvidovat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFO PRO SENIORY

Obec je připravena zajistit našim seniorům nákupy nezbytných potravin. Pokud můžete, nevycházejte z domu. Zavolejte na telefon 731 900 647. Tato služba se týká i lékáren a drogistického zboží. Dejte tuto informaci vědět i např. svým sousedům seniorům, kteří jsou sami a nemají internet. Děkujeme všem za spolupráci. 

Obec Tovéř postupně bude distribuovat od 20.3.2020  ručně ušité roušky seniorům a v příštím týdnu cca. kolem 25. 3. máme přislíbenou zakoupenou desinfekci rukou, rovněž k  předání nejrizikovější skupině.

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO SENIORY ve formě informačního létáku

 • NOŠENÍ ROUŠKY ZAKRÝVAJÍCÍ DÝCHACÍ CESTY MIMO DOMOV
 • ROUŠKY PO DENNÍM NOŠENÍ VYVAŘIT, PŘEŽEHLIT
 • DODRŽENÍ ZÁKLADNÍCH HYGIENICKÝCH PRAVIDEL-PRAVIDELNÁ DESINFEKCE RUKOU
 • OMEZENÍ POBYTU NA VEŘEJNOSTI NA DOBU NEZBYTNĚ NUTNOU
 • V PŘÍPADĚ PŘÍZNAKŮ CHŘIPKY UVĚDOMIT TELEFONICKY SVÉHO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE!!!!,KONZULTOVAT STAV, POSTUP. POKUD SE PŘÍZNAKY ZHORŠUJÍ A NELZE SE SPOJIT S PRAKTICKÝM LÉKAŘEM, UVĚDOMIT HYGIENICKOU STANICI OL. KRAJE
 • OBEC TOVÉŘ JE SCHOPNA ZAJISTIT VAŠE NEZBYTNÉ NÁKUPY POTRAVIN, DROGERIE, LÉKŮ.

VAŠE POŽADAVKY PROSÍM POUZE TELEFONICKY NEBO VE FORMĚ SMS místostarostce obce Ing. Martě Šubrtové na tel: 731 900 647

Postup při této službě:

 1. Zavoláte, napíšete požadavek (SMS) na další den
 2. Uvedete jméno, telefonní číslo, adresu dodání v obci, daný sortiment a počet kusů
 3. Obec požadované potraviny jednou denně nakoupí a v dopoledních hodinách přiveze
 4. Předání bude provedeno před příslušným domovem objednatele, za dodržení hygienických pravidel
 5. Při předání zboží zaplatíte příslušný obnos dané osobě
 6. V případě vyzvednutí léků v lékárně prosíme předem o telefonickou domluvu na předání receptu.
 • POKUD TYTO SLUŽBY VÁM ZAJIŠŤUJÍ RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI, VYUŽIJTE NABÍDKU OBCE VZHLEDEM K OSTANÍM OSOBÁM JEN VE VYJÍMEČNÝCH SITUACÍCH
 • DŮLEŽITÉ KONTAKTY:

STAROSTA OBCE tel: 725 490 430, email: ou@tover.cz

MÍSTOSTAROSTKA,tel: 731 900 647 email:martasubrtova@seznam.cz

VÁŠ PRAKTICKÝ LÉKAŘ..………………………………………………………………………..

v případě, že pr.lékařem  je MUDr. Janhubová Dolany tel: 585 396 222

PRACOVIŠTĚ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE OLOMOUC: 585 719 231

V Tovéři 20.3.2020

Distribuce roušek pro seniory v obci

Datum konání: 28. 3. 2020

Dnešním dnem bylo rozdáno 100 ks ručně ušitých roušek všem seniorům v obci (nejrizikovější skupina  nad 65 let), společně s písemnými pokyny, důležitými telefonními čísli a možností oslovení ve věci běžných nákupů  až do domu.

Další roušky se šijí, senioři dostanou ještě po jedné roušce na osobu (tento týden).

Obec objednala dezinfekci  rukou u soukromé firmy, pokud dezinfekce dorazí, bude přednostně opět  rozdána seniorům. 

Beznázvu.jpg

 

Pro ostatní zájemce, kteří nemají možnost vlastnit roušku:

1) Roušky  jsou objednány na krizovém štábu v Olomouci, společně s dezinfekcí

2) Pokud kapacity dovolí a bude materiál, budou se roušky šít  i roušky látkové 

Jakmile budou roušky na Obecním úřadu v Tovéři, budou zájemci vyzváni k jejich odběru.

Úprava vyhrazené doby pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu.

Od středy 25. března se zákaz vstupu jiných osob do prodejen posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro maloobchodní prodejny potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 DALŠÍ INFORMACE

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách https://www.hzscr.cz/ zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Obyvatelé vaší obce zde mohou nalézt relevantní informace, které jsou rozděleny do následujících kapitol:

 • Všeobecné informace
 • Psychosociální pomoc
 • Mimořádná a krizová opatření
 • Hygienická opatření
 • Hasiči a koronavirus
 • Jak na to? 

Aktuální přehled informací souvisejících s onemocněním COVID-19 najdete na oficiálních stránkách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mimořádné opatření, kterým vláda po vyhlášení stavu nouze omezila do úterý 24. března až na výjimky volný pohyb a pobyt osob, bude kvůli vývoji pandemie koronaviru v České republice rozhodnutím vlády prodlouženo až do 1. dubna 6.00 hodin ráno. Ke stejnému datu byla prodloužena i všechna další dosud platná mimořádná opatření, kterými je například omezen až na přesně stanovené výjimky maloobchodní prodej a prodej služeb, zakázána přítomnost veřejnosti v restauracích, omezen provoz úřadů či zrušeno placení v modrých parkovacích zónách.

vyzva_obcanum - přítomnost v lokalitě Uničovsko- Litovelsko_2.docx

příloha k výzvě  Uničovsko- Litovelsko formular_karantena_20200324.docx

KHS doporučení - záznamy.doc

 

 


Publikováno 25. 3. 2020 8:48

Pronájem obecních prostor pozastaven

Datum konání: 12. 3. 2020 - 12. 4. 2020

Pronájem obecních prostor pozastaven.docx


Publikováno 12. 3. 2020 15:26

Nouzový stav vyhlášen vládou ČR

Datum konání: 12. 3. 2020 - 12. 4. 2020

NOUZOVÝ STAV 12.03.2020.pdf


Publikováno 12. 3. 2020 15:21